Drogoví díleri oslavujú!

Autor: Ján Figeľ | 26.6.2013 o 15:01 | (upravené 26.6.2013 o 17:14) Karma článku: 12,02 | Prečítané:  4377x

26. jún je Medzinárodný deň boja proti drogám a obchodovaniu s nimi. Deň predtým strana SMER-SD za podpory SaS k tomuto celosvetovému úsiliu „prispeli“ znížením trestnej sadzby za drogovú kriminalitu.  Drogoví díleri na Slovensku a v jeho okolí oslavujú!

V tomto období predstavitelia vládnej moci a strany často rečnia o 1 150. výročí príchodu byzantskej misie k naším predkom. Žiaľ, sú to väčšinou len prázdne slová, pompézne reči, politický marketing...

V zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva, na ktoré sa odvoláva Ústava SR, ale aj v zmysle našej vlastnej zodpovednosti, je potrebné rozlišovať čo je dobré a čo zlé, prijímať zákony tak, aby napomáhali spoločnému dobru, aby boli v súlade s prirodzeným právom. Prirodzené zákonitosti sa nedajú prehlasovať ani absolútnou, ani relatívnou, ani kvalifikovanou alebo inou väčšinou. A toto prirodzené právo vychádza z dôležitosti ochrany života, manželstva, rodiny, zo zodpovednosti za výchovu detí, ktorá je primárne zodpovednosťou rodičov, z ochrany svedomia, potreby skutočnej solidarity a účinnej spravodlivosti. Prirodzené právo sa opiera sa o zdravý rozum a o fungujúce svedomie, pretože to sú prirodzené dary, ktorými každý disponuje a má disponovať pre službu sebe a spoločnosti.

Právo musí vychádzať z jasných princípov. Ak sa ich držíme, jednotlivcom a celej spoločnosti to pomáha žiť lepšie. Starí Rimania hovorievali: "Zachovaj poriadok a poriadok ti bude slúžiť". Položme si otázku: Sú drogy dobrá alebo zlá vec? Odborníci a lekári sa zhodujú, že drogy majú veľa negatívnych účinkov. Môžu liečiť, a tam je veľmi dôležitá odborná stránka; ale pri všeobecnom použití majú hlavne škodlivé účinky, zvlášť na mladých ľudí.


Jednou z najťažších skúseností je stretnúť utrápeného rodiča, otca, či matku, ktorí sa sužujú pre svoje dieťa upadnuté do závislosti na drogách. Drogová závislosť zotročuje človeka. Ako poslanci máme vytvárať dobré podmienky. Podmienky, ktoré sťažia zneužívanie drog. Podmienky, ktoré budú chrániť obete a budú trestať ľudí, čo na slzách, na závislosti, na biede iných bohatnú.


Znižovanie trestných sadzieb za drogy považujem za chybu. Za chybu a problém pre mladých ľudí, pre ich rodičov, rodiny a priateľov. Za chybu a nešťastie pre našu spoločnosť.


Skúsme urobiť analógiu: Ak na cestách je rozšírené alebo rastúce pirátstvo, tak pribúdajú zranení a mŕtvi. Je riešením zvyšovať maximálnu povolenú rýchlosť alebo zmäkčovať podmienky pre disciplínu v doprave? Nie. Je potrebné sprísniť zákon a je potrebný dôsledný postup polície voči cestným pirátom. Prečo teda v prípade drog reagujeme opačne? Nie sú ani mne, a verím, že ani väčšine z nás ľahostajní mladí ľudia, ktorí prepadli drogám. Je mi ich úprimne ľúto. Otváraním brány pre drogy im nepomôžeme. Práve naopak. Pomôžeme však dílerom drog. Tí budú bohatnúť, tým sa bude pôsobiť ľahšie. Budú sa báť menej ruky zákona.

Naše deti potrebujú ochranu pred drogami, nie ich ľahšiu dostupnosť a šírenie. Preto som spolu s poslancami KDH a mnohými ďalšími zásadne proti znižovaniu sadzieb za drogovú trestnú činnosť.

 

hlasovanie v Národnej rade k návrhu zákona tu.

Tento postoj môžete podporiť na vybrali.sme.sk.

Môj FB profil

Môj web

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico, Kaliňák či Danko to nie sú. Kto sú najmajetnejší politici na Slovensku

Aktivisti skontrolovali majetok verejných funkcionárov.

DOMOV

Znalca odsúdili za platinové sitká na desať rokov

Druhého obžalovaného Juraja Lettricha súd oslobodil.


Už ste čítali?