Biznis s mŕtvolami II

Autor: Ján Figeľ | 16.12.2012 o 10:30 | (upravené 16.12.2012 o 11:14) Karma článku: 5,03 | Prečítané:  930x

Interpeloval  som ako poslanec NR SR ministra vnútra a generálnu prokuratúru, aby pomenovali kroky, ktoré urobili pre prešetrenie a preverenie informácií o nezákonnom pôvode a použití  tiel použitých pre výstavu The Human Body v Bratislave.

Viacerí sa k môjmu predošlému blogu (Biznis s mŕtvolami) vyjadrili, prečo reagujeme „až“ teraz, keď sa výstava chýli ku koncu.

Nereagujem „až“ teraz. Výstavu kritizovali priebežne rôzne humanitárne a neziskové mimovládne organizácie a niektoré inštitúcie. Po rôznych apeloch, kde boli iniciátormi a spolutvorcami aj ľudia z prostredia KDH,  som očakával zodpovedné konanie kompetentných orgánov štátnej správy. Keďže k tomu nedošlo,  zvolili sme 10. december  ako deň verejnej výzvy aj pre organizátorov výstavy. Tento deň je Medzinárodným dňom ľudských práv. Symbolicky – žiaľ, negatívne, sa k nemu postavila vláda Róberta Fica. Výstavu nezrušila, navyše umožnila predĺžiť jej termín. Kroky, ktoré som považoval za potrebné a vykonal, boli tieto:

Verejný protest 10. decembra 2012

Interpelácia na ministra vnútra Róberta Kaliňáka

Výzva na Generálnu prokuratúru

Očakávam odpovede, najneskoršie v ústavnom termíne 30 dní. Prikladám plné znenie Interpelácie na ministra vnútra a taktiež plné znenie listu na zastupujúceho generálneho prokurátora.

Spolu s mnohými občanmi zdieľam rozhorčenie nad nečinnosťou slovenských štátnych orgánov. Alebo je to inak, iba o tom nevieme? Budem verejnosť informovať o obsahu odpovedí.

Život, sloboda a dôstojnosť každej ľudskej osoby spolu súvisia. Majú byť rešpektované a chránené. A to je zodpovednosťou každého z nás, zvlášť tých, ktorí majú oprávnenia rozhodovať a konať v mene a v záujme demokratického štátu.

Interpelacia na ministra vnútra Róberta Kaliňáka

 

Výzva na Generálnu prokuratúru

 

Pripájam reakcie blogerov k výstave The Human Body:

The Human Body Exhbitition - neetický biznis?

Na koho sa chodíme pozerať?

Šálka kakaa a Human Body

Ľudskosť sa nedá prikázať, ale ukázať ano

 

 

Moja Facebook stránka

Môj web

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Do Moricových železničných opravovní vstupuje nový investor

Budamar získa tretinu v ŽOS Vrútky, čo sú tretie najväčšie opravovne. Sľubuje si od toho úsporu na opravách lokomotív a tisícky vagónov.


Už ste čítali?