Arogancia k spravodlivosti nevedie

Autor: Ján Figeľ | 21.11.2012 o 14:42 | (upravené 27.11.2012 o 11:21) Karma článku: 6,34 | Prečítané:  1039x

          Ani na tretí deň  a opakovaný pokus sa neuskutočnila parlamentná schôdza  s veľmi dôležitým programom, dotýkajúcim sa zlého stavu slovenskej justície.

          Prejavila sa arogancia vládnej väčšiny, arogancia SMERu, ktorý síce podľa litery, ale nie podľa ducha Ústavy a zákonov odmieta umožniť parlamentnej  menšine napĺňať svoje ústavné práva a zodpovednosť. Ako predkladatelia tejto iniciatívy odmietame takéto správanie. Považujeme ho za škodlivé pre parlamentnú demokraciu a – samozrejme - pre stav zákonnosti a spravodlivosti na Slovensku.

          Chcem ukázať na zásadný rozdiel medzi našou, bývalou politikou vládnej koalície za vlády Ivety Radičovej a týmto veľmi hrubým spôsobom prejavu moci. V decembri 2010, po piatich mesiacoch nového obdobia bola v Národnej rade SR bola veľká a veľmi otvorená diskusia o diaľniciach na návrh vtedajšej opozície, strany SMER. Bola nami – vládnou väčšinou - prijatá, rešpektovaná, realizovaná a svojím spôsobom prispela k väčšiemu porozumeniu či novej dynamike nielen politiky, ale aj realizácie výstavby diaľnic. Teraz , po vyše siedmich mesiacoch nového obdobia, je hrubým spôsobom odmietnuté právo menšiny a záujem verejnosti nielen o diskusiu, ale aj o skutočné riešenia.

          Chcem povedať, nielen za KDH ale aj za ostatné strany: odmietame to, na protest sa nezúčastníme následného poslaneckého grémia, ktoré zvolal predseda parlamentu a využijeme ďalšie príležitosti aby sme dali najavo nielen nespokojnosť, ale aj odmietnutie takýchto mocenských praktík.

 

Ján Figeľ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?