Arogancia k spravodlivosti nevedie

Autor: Ján Figeľ | 21.11.2012 o 14:42 | (upravené 27.11.2012 o 11:21) Karma článku: 6,34 | Prečítané:  1047x

          Ani na tretí deň  a opakovaný pokus sa neuskutočnila parlamentná schôdza  s veľmi dôležitým programom, dotýkajúcim sa zlého stavu slovenskej justície.

          Prejavila sa arogancia vládnej väčšiny, arogancia SMERu, ktorý síce podľa litery, ale nie podľa ducha Ústavy a zákonov odmieta umožniť parlamentnej  menšine napĺňať svoje ústavné práva a zodpovednosť. Ako predkladatelia tejto iniciatívy odmietame takéto správanie. Považujeme ho za škodlivé pre parlamentnú demokraciu a – samozrejme - pre stav zákonnosti a spravodlivosti na Slovensku.

          Chcem ukázať na zásadný rozdiel medzi našou, bývalou politikou vládnej koalície za vlády Ivety Radičovej a týmto veľmi hrubým spôsobom prejavu moci. V decembri 2010, po piatich mesiacoch nového obdobia bola v Národnej rade SR bola veľká a veľmi otvorená diskusia o diaľniciach na návrh vtedajšej opozície, strany SMER. Bola nami – vládnou väčšinou - prijatá, rešpektovaná, realizovaná a svojím spôsobom prispela k väčšiemu porozumeniu či novej dynamike nielen politiky, ale aj realizácie výstavby diaľnic. Teraz , po vyše siedmich mesiacoch nového obdobia, je hrubým spôsobom odmietnuté právo menšiny a záujem verejnosti nielen o diskusiu, ale aj o skutočné riešenia.

          Chcem povedať, nielen za KDH ale aj za ostatné strany: odmietame to, na protest sa nezúčastníme následného poslaneckého grémia, ktoré zvolal predseda parlamentu a využijeme ďalšie príležitosti aby sme dali najavo nielen nespokojnosť, ale aj odmietnutie takýchto mocenských praktík.

 

Ján Figeľ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?